İş Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Taşıt kredisi, elinde birikim veya normal geliriyle araç alamayan kişilere, bankalar veya finans kurumları tarafından araç sahibi olmaları için verilen kredilerdir. İş Bankası da bu kredi hizmetini sunan kurumlardan biridir. Taşıt kredisi başvurusu yaparak İş Bankası’ndan araba sahibi olabilirsiniz.

Taşıt kredisi başvurusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İkinci el araç alacak kişiler için aracın yaş sınırları, bankaların genel olarak 5 yaş sınırını uyguladığı ve bazılarının 10 yaşa kadar olan araçlara kredi verebileceği bir faktördür. Ayrıca kredi kullanılacak araç üzerinde haciz veya rehin gibi durumların bulunmaması önemlidir.

Reklam

Alıcılar, araç üzerindeki vergi borcu, trafik cezası gibi durumları çözüme kavuşturduktan sonra aracı alabilirler. Taşıt kredisi almak için alıcı ve satıcı arasında noter tasdikli bir sözleşme bulunması gerekmektedir. Tüm şartları sağlayan ve istenilen belgeleri hazırlayan kişiler, taşıt kredisini rahatlıkla kullanabilirler.

İş Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Taşıt kredisi başvurusu için gerekli belgeler arasında “Taşıt Kredisi Başvuru Formu”, kimlik kartı, sürücü belgesi ve yabancı uyruklular için pasaportun aslı ve fotokopisi bulunmaktadır. Aynı zamanda başvuru sahibinin istenen nitelikleri karşılayan gelir belgesi de gereklidir.

Taşıt kredisi alırken ve geri öderken dikkate almanız gereken bazı hususlar vardır. Başvuru öncesinde bankaların faiz oranlarını araştırarak en uygun krediyi seçebilirsiniz. Bankaların düzenlediği kampanyaları takip ederek faiz indirimi, masraf indirimi, tüm araca kredi gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca ödeyebileceğiniz taksit tutarını belirleyerek, banka tarafından belirlenen aylık ödeme tutarını ve taksit sayısını buna göre ayarlayabilirsiniz. Kredi kullanıcıları ayrıca aldıkları aracın kaskosunu da kredi veren bankaya yaptırarak faiz indirimi avantajı elde edebilirler.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu