ING Bank Konut Kredisi Başvurusu

ING Bank, ev sahibi olmak isteyenlere kira öder gibi ev alma imkanı sunan konut kredisi başvurusu işlemlerini banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. ING Bank, başvuru esnasında konut kredisi için belirli belgeler talep eder ve kısa bir değerlendirmenin ardından geri dönüş yapar. Uygun faiz oranları ve ödeme kolaylığıyla birçok kişinin ev sahibi olmasına yardımcı olan ING Bank, müşteri hizmetlerine de konut kredisiyle ilgili her konuda 7/24 ulaşılabilme imkanı sunmaktadır.

ING Bank Konut Kredisi için İstenen Belgeler

ING Bank, ön başvurusu internet bankacılığı üzerinden de yapılabilecek konut kredisi için müşterilerini telefon aracılığıyla en yakın şubesine davet etmektedir. Müşterinin istediği kredi tutarına göre ödeme planları anlatılır ve aşağıdaki belgeler talep edilir:

Reklam
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Alınacak olan taşınmazın tapusu
  • Son 3 aya ait ikametgâh belgesi veya elektrik faturası

Bu belgeler, müşterilerin meslek gruplarına göre de eklemeler yapılarak istenilen bilgilerin tamamlanması sağlanır. ING Bank, evrak konusunda müşterilerini zorlamadan konut kredisi başvurularını hızlı bir şekilde sonuçlandırmaktadır.

Gelir Düzeyine Göre Konut Kredisi Belgeleri

ING Bank, konut kredisi başvuruları sırasında müşterilerinden istediği evrakları meslek gruplarına göre değiştirmektedir. Ücretli çalışanlardan son aya ait maaş bordrosu ve çalıştığı firmanın imza sirküleri talep edilirken, emekli müşterilerden SGK belgesi ve hesap cüzdan fotokopisi istenmektedir. Serbest meslek sahiplerinin ise son 1 yılın vergi levhasının fotokopisini sunmaları gerekmektedir. Bu belgeler, müşterilerin gelirlerinin doğrulanması için ING Bank tarafından talep edilir ve her gelir seviyesine göre ödeme seçenekleri sunulur.

ING Bank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye bankacılık sektöründe uzun yıllardır güvenilir hizmetleriyle tanınan ING Bank, konut kredisi başvurularında ön başvuru aşaması bulundurmaktadır. 

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu